cryogenic.info

Vítáme Vás v novém CRYO světě

Ve světě s vyšší bezpečností, snížených nákladů a bezstarostných chvil


Brzdové kotouče

Jedním z častých artiklů podstupující kryogenní zpracování jsou brzdové kotouče pro osobní a nákladní automobily. Modifikované kotouče nabízí nejen vyšší životnost o desítky až stovky procent, ale hlavně zvyšují bezpečí posádky vozidla.Tento benefit je dán pozitivní přeměnou atomové struktury materiálu. Díky tomu již nedochází ke zvlnění brzdových kotoučů při přetížení a tím spojenému přenosu chvění do řízení vozidla. Brzdný účinek tedy zůstává precizní i při neočekávané situaci na vozovce.

Technologie pro brzdový systém Cryo Rotor (ochranná známka) zvyšuje životnost u všech typů brzdových kotoučů. Tento speciální proces zvyšuje výkon a obvykle zdvojnásobí životnost kotoučů. Zatímco původně byl tento proces určen hlavně pro závodní týmy, proces Cryo Rotor dává možnost zvýšit brzdnou sílu a životnost při velkém zatížení i řadovému zákazníkovi. Výsledky procesu Cryo Rotor od společnosti 300 Below jsou prokazatelné, proto je tento proces používán i u složek záchranného systému. Zpracovávány jsou kotouče pro všechny typy záchranných složek, jako jsou ambulance, hasiči, doprovodné složky na letištích, ale i u policie. Dopravci z oblasti taxi služeb a kyvadlové dopravy rovněž náš proces Cryo Rotor velmi rádi využívají, neboť sníží časy potřebné na opravu stejně tak jako celkové náklady. Přepravní společnosti, které zajišťují rozvoz zboží, potvrzují jednoznačné zlepšení a vysokou úsporu u jejich vozů.

Závodní týmy říkají, že tímto procesem upravené kotouče jim umožňují závodit po delší čas na krátkých tratích.

To znamená nižší náklady i pro řadové zákazníky, kteří po zkušenostech ušetří nemalé peníze za práci,  za cenu nových kotoučů a za prodlení, kdy je auto mimo provoz po dobu výměny brzdových kotoučů.

 

Výhody kryogenního zpracování:

  • Výrazně prodlužuje životnost brzdových kotoučů
  • Výrazně zvyšuje bezpečnost posádky vozidla
  • Zdokonaluje kontaktní plochu, což přispívá k lepšímu brzdnému účinku a ke zvýšení životnosti brzdových desek
  • Odstraňuje zbytkové napětí materiálu. Brzdové kotouče se nekroutí po jejich přetížení = žádné vibrace do volantu z důvodu zkrouceného brzdového kotouče
  • Zvýšená odolnost proti opakovanému dynamickému namáhání
  • Zvýšená odolnost proti prasknutí kotouče
  • Zvýšená odolnost proti korozi

 

Vědecká studie ke stáhnutí zde.